Обласні департаменти охорони здоров’я зобов’язали публікувати дані щодо наявності ліків

Posted in Новини

Міністерство охорони здоров’я повідомило про прийняття 12 грудня 2018 р. Кабінетом Міністрів України постанови «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюд­жеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я» № 298.

Наразі вказані зміни не оприлюднені, проте після набрання постановою чинності обласні департаменти охорони здоров’я будуть публікувати на своїх офіційних веб-ресурсах своєчасну й актуальну інформацію щодо лікарських засобів, наявних у медичних закладах. Передбачено оприлюднення не лише інформації щодо наявності, але й щодо вартості лікарських засобів і медичних виробів. Такі зміни покликані забезпечити доступність та відкритість соціально важливої інформації та усунути корупційні ризики та зловживання під час здійснення закупівель.

Регіональні департаменти, у свою чергу, зобов’язали здійснювати моніторинг залишків ліків і вакцин у закладах охорони здоров’я та перерозподіляти їх у разі необхідності між ними з урахуванням потреб лікарень та пацієнтів. Це покращить ситуацію з нераціональним розподілом ліків, внаслідок якого в деяких медичних закладах області вони не доступні, тоді як в інших існує надлишок.

За матеріалами moz.gov.ua